• Poniedziałek, 26 lutego 2024

Czym jest mezoterapia i dlaczego warto ją stosować?

Mezoterapia to metoda leczenia wielu schorzeń skóry, a polega na wstrzyknięciu w chore miejsce odpowiedniego leku lub suplementu. Praktykowana jest na całym świecie, ponieważ w sposób doraźny może wyleczyć niemal wszystkie choroby skóry. Co warto o niej wiedzieć? O tym dowiecie się poniżej.

Mezoterapia pod kątem usuwania blizn

Jako przykład mezoterapii warto podać usuwanie blizn. Cały zabieg odbywa się przy pomocy niewielkiej strzykawki (od 5 mm do 15 mm długości) w której znajduje się odpowiednia substancja (na przykład jad kiełbasiany). Po iniekcji blizna zaczyna się wypełniać i na końcu stosuje się zabieg wybielający. Jeden zabieg to jednak zbyt mało. Do osiągnięcia pożądanych efektów zaleca się od 4 do 6 sesji, które należy powtarzać cyklicznie, na przykład raz do roku.

Czy to bolesne?

Zabieg nie jest bolesny, ale może wywołać skutki uboczne, których nie powinniście się bać. Zaczerwienienie skóry lub swąd to naturalne odruchy organizmu. Mezoterapia jest najtańszym zabiegiem (droższe są laserowe) i stosuje go coraz więcej osób, które walczą z bliznami lub chorobami skóry.

A Wy? Co sądzicie o mezoterapii? Piszcie pod tematem!