• Środa, 6 grudnia 2023

Wszystko co musisz wiedzieć o usuwaniu zmarszczek oraz modelowaniu ust kwasem hialuronowym

Liczne zabiegi medycyny estetycznej podbijają cały świat pod względem swojej popularności. To właśnie dzięki nim zyskujemy pewność siebie oraz korygujemy długoletnie kompleksy naszej urody. Jak radzić sobie ze zmarszczkami oraz nierównymi ustami? Przekonajmy się.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który jest organiczny. Możemy spotkać go we wszystkich organizmach żywych na świecie. Niezależnie od tego, gdzie występuje, zawsze ma identyczną budowę strukturalną. Taki kwas w naszym ciele występuje w macierzach międzykomórkowych skóry właściwej. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w naszej skórze. To właśnie dlatego młode osoby mają ją jędrną oraz sprężystą. Z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa przez co powstają zmarszczki. Są one nieestetyczne i powodują liczne kompleksy zwłaszcza u kobiet. Chcąc temu zapobiec lub leczyć specjaliści rekomendują usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to bezpieczny zabieg, który wykonują profesjonaliści w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy jest zupełnie bezpieczny dla naszej skóry oraz bierze czynny udział w licznych procesach odbywających się wewnątrz jej struktury. Z czasem zostaje on całkowicie wchłonięty. Efekt usuwania zmarszczek utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Pojedynczy kwas hialuronowy jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. Dzięki temu nadaje on skórze długotrwałego nawilżenia oraz ją ujędrnia. Kwas hialuronowy usieciowany oprócz takich właściwości posiada także większą gęstość oraz jest odporny na rozbicie. Dzięki temu dłużej utrzymuje się w skórze. Modelowanie ust kwasem hialuronowym za jego pomocą pomoże nam skorygować wieloletnią wadę naszych warg. Może być ona nie tylko spowodowana wiekiem, ale również licznymi wadami zgryzu. Dzięki modelowaniu ust kwasem hialuronowym jesteśmy w stanie nadać im odpowiedni, symetryczny kształt.  Uwydatnia to nasze zęby oraz koryguje liczne niedoskonałości twarzy. Usta przez regularną pracę podczas mówienia oraz jedzenia wchłaniają kwas hialuronowy znacznie szybciej. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Zarówno usuwanie zmarszczek jak i modelowanie ust kwasem hialuronowym są w pełni bezpiecznymi zabiegami, które nie dostarczają do naszego organizmu szkodliwych substancji. Kwas posiada liczne właściwości ujędrniające oraz nawilżające przez co korzystnie wpływa na nasz komfort życia.