• Środa, 6 grudnia 2023

Zalety płynów miceralnychDemakijaż twarzy powinien stanowić pierwszy krok codziennej pielęgnacji. Aby przynosił jak najlepsze efekty, powinien być oparty o odpowiednie kosmetyki do demakijażu. Najczęściej stosowane z nich to mleczka oraz pianki. Cechą charakterystyczną tych preparatów jest dosyć tłusta formuła, dzięki której możliwe jest szybkie, a zarazem delikatne usunięcie makijażu oraz zanieczyszczeń z twarzy, szyi i dekoltu, przy jednoczesnym nawilżeniu skóry. Niestety po ich użyciu na naszej twarzy pozostaje tłusty film. Konieczne jest więc dodatkowe przemycie twarzy tonikiem. Istnieje jednak kosmetyk, który pozwala ominąć te problemy. To płyn micelarny.

Co to właściwie jest płyn micelarny?

Płyn micelarny, to preparat, który łączy w sobie wszystkie zalety żeli do mycia twarzy, toników, mleczka do demakijażu. Jednocześnie pozbawiony jest wad, które każdy z tych produktów posiada. Nazwa płyn micelarny pochodzi od mikroskopijnych kuleczek nazywanych micelami. Produkt ten jest bowiem roztworem wodnym, który te maleńkie cząstki zawiera. Nie wnikając w szczegóły budowy miceli, można powiedzieć, że działają one jak swego rodzaju magnes. Z jednej strony przyciągają nadmiar sebum czy cząsteczki wodoodpornego tuszu do rzęs, z drugiej zaś rozpuszczają w roztworze wodnym inne zanieczyszczenia twarzy.

Płyn miceralny jest całkowicie bezpieczny dla warstwy lipidowej naskórka i w żaden sposób nie narusza naturalnej bariery ochronnej skóry. Zaletą płynu micelarnego jest ograniczenie do niezbędnego minimum różnego rodzaju konserwantów. Nie zawiera on również kompozycji zapachowych i barwników. Mogą go używać nawet osoby posiadające cerę wyjątkowo wrażliwą, alergiczną czy atopową.

Ponieważ płyn micelarny posiada w swoim składzie dużą zawartość substancji o charakterze tłuszczowym, działa zatem, równie szybko i skutecznie jak mleczko do demakijażu. Stosując go nie musimy jednak za pomocą toniku zmywać z twarzy tłustego filmu. Płyn go bowiem nie pozostawia. Zastąpi również wszelkiego rodzaju żele czy pianki, które po umyciu twarzy zmywa się wodą. Jest przy tym całkowicie pozbawiony detergentów wywołujących podrażnienia twarzy. Płyn micelarny, podobnie jak tonik, odświeża naszą cerę i przywraca jej właściwe pH. Zwężając i zamykając pory zapobiega powstawaniu nieestetycznych wyprysków. Jeżeli wybierzemy odpowiedni płyn micelarny, możemy również liczyć na całe bogactwo, witamin, minerałów oraz składników pielęgnacyjnych, które będą pozytywnie wpływały na stan naszej skóry.

Czy płyn micelarny można stosować do cery trądzikowej?

Skóra trądzikowa, jak powszechnie wiadomo, wymaga szczególnego oczyszczania. Jeżeli chcemy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, wybierzmy preparat, który jest dedykowany właśnie temu rodzajowi cery. Doskonałym przykładem jest płyn micelarny La Roche Effaclar. Produkt ten nie tylko działa przeciwbakteryjnie i reguluje wydzielanie łoju, ale również znacznie ogranicza powstawanie zaskórników. Jest więc idealny dla skóry tłustej i trądzikowej. Skóra trądzikowa nie potrzebuje dodatkowego natłuszczenia. Biorąc więc pod uwagę tłustą warstwę, jaką pozostawiają np. mleczka do demakijażu, płyn micelarny jest dla niej najlepszym rozwiązaniem.