• Piątek, 19 kwietnia 2024

Usuwanie blizn kwasem hialuronowym - czy to szkodliwe dla organizmu?

W mediach i Internecie napisano bardzo wiele o kwasie hialuronowym. To substancja określana mianem "eliksiru młodości". Występuje w naszym organizmie pod postacią soli sodowej (hialuronian sodu), a jej produkcja maleje wraz z wiekiem. Odpowiada za jędrność skóry i brak zmarszczek. Gdy organizm produkuje go zbyt mało - zaczynają się pojawiać zmarszczki, falowanie skóry, a usta tracą na wypełnieniu.

Usuwanie blizn kwasem hialuronowym

Usuwanie blizn przy pomocy tej substancji daje znakomite efekty. Jako, że kwas wypełnia komórki blizn, można w krótkim czasie doprowadzić swoje ciało do porządku po, na przykład: przebytej ciąży. Iniekcja odbywa się przy pomocy krótkiej strzykawki, a efekty utrzymują się od 12 do 36 miesięcy (w zależności od organizmu i trybu życia). Cały zabieg trwa nie jedną, a kilka sesji. Na całkowitą redukcję blizn możemy liczyć po około 5 wizytach.

Zabieg nie jest szkodliwy, a pacjent nie odczuje dyskomfortu. Podobnie jak w przypadku każdej innej iniekcji - kwas hialuronowy może wywołać efekty uboczne. Będą nimi zaczerwienienia i swąd. Ustępują po kilkunastu minutach od opuszczenia gabinetu.

Usuwanie blizn kwasem hialuronowym nie jest szkodliwe dla naszego organizmu, a zabiegi można powtarzać nawet w podeszłym wieku. Jeśli macie jakieś pytania związane z tym tematem, to chętnie odpowiemy w komentarzach.