• Piątek, 19 kwietnia 2024

Usuwanie blizn laserem - czy to zdrowe dla ludzkiego ciała?

Z każdym rokiem przybywa w naszym kraju gabinetów medycyny estetycznej. Oferują one specjalistyczne zabiegi odmładzające, redukujące zmarszczki oraz rozstępy. Oferują także usuwanie blizn metodą laserową. Dzisiaj dowiecie się, czy takie praktyki są zdrowe dla naszego organizmu i jak długo utrzymuje się efekt końcowy. Zapraszamy do lektury.

Jak wygląda usuwanie blizn laserem?

Laser wypełnia tkanki skórne, co powoduje redukcję blizn. Aby zrozumieć ten proces lepiej, należy go sobie wyobrazić. Blizna to tak naprawdę rozciągnięta skóra, która nie poradziła sobie z dużym tempem przyrostu tkanki tłuszczowej lub mięśniowej. Pękła, dlatego mamy do czynienia z charakterystyczną blizną. Skóra, która znajduje się pod blizną ma rozerwane komórki, dlatego należy je wypełnić albo porazić mięśnie, które znajdują się w pobliżu.

Usuwanie blizn laserem polega na implementacji wiązki, która wypełni komórki skórne, co spowoduje zredukowanie blizny. Cały zabieg trwa maksymalnie 30 minut, a efekty utrzymują się przez kilka lat pod warunkiem, że pacjent utrzyma obecną wagę i nie zacznie gwałtownie tyć.

Czy to zdrowe?

Tak, usuwanie blizn laserem nie szkodzi naszemu organizmowi, dlatego można się na niego zdecydować. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie od stosowania kremów, które są drogie i nie dają najlepszych efektów. Jeśli macie własne pytania do tego tematu, to piszcie w komentarzach!