• Środa, 6 grudnia 2023

Usuwanie blizn hydroksyopatem wapnia

Radiesse Hydroksyapatyt to środek, który pomaga w usuwaniu blizn i leczenia chorób skóry. Stosowany jest w lecznictwie oraz medycynie estetycznej. Dzisiaj dowiecie się jak działa pod kątem usuwania blizn i jak długo utrzymują się jego efekty.

Jak działa hydroksyapatyt wapnia?

Substancja powstała celem wypełniania skóry i modelowania konturów twarzy. Dopiero po kilku latach stosowania zauważono jej wspaniałe właściwości wypełniające blizny powstaje po gwałtownym utracie wagi (na przykład w wyniku przebytej ciąży). Substancja działa doraźnie i aplikuje się ją poprzez iniekcję. Stosując igłę o długości od 0,5 do 1,5 centymetra można wypełnić nie tylko blizny, ale również komórki nad mięśniami.

Jak wygląda zabieg i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg polega na prostej iniekcji i trwa do 40 minut. Po jednej sesji nie usunie się wszystkich blizn, dlatego należy poddawać się zabiegom cyklicznie. Efekt będzie się utrzymywał od 6 do 12 miesięcy, ale w sporej mierze zależy to od samego człowieka. Koszt zabiegu waha się pomiędzy 150 a 300 złotych netto, a więc jest tańszy od metody laserowej. Iniekcja jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu, a efekty uboczne w postaci zaczerwienienia miejsca iniekcji utrzymują się zaledwie kilka godzin.

Usuwanie blizn hydroksyapatytem wapnia zyskuje na popularności z uwagi na niską cenę i długotrwałe efekty. Jeśli kiedykolwiek poddawaliście się zabiegom z zastosowaniem tej substancji, to podzielcie się wrażeniami pod tematem!