• Środa, 6 grudnia 2023

Mezoterapia - zabieg dla młodości

Nie da się zatrzymać upływającego czasu, nie można też zatrzymać młodości. Wszelkie oznaki starzenia się są nieuniknione, ale przy odrobinie chęci i wysiłku możemy je znacząco opóźnić. Jednym ze sposobów jest mezoterapia. Czym jest i kiedy się ją stosuje?

Co to jest mezoterapia?


Mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu wprowadzenie substancji odżywczych, leczniczych i regenerujących w głębsze części skóry niż ma to w przypadku stosowania zwykłych kremów. Kremy czy balsamy działają jedynie w obrębie naskórka i nie są w stanie wniknąć głębiej. Mezoterapia ma więc na celu głębokie odżywienie skóry, a co za tym idzie, znaczne opóźnienie jej starzenia się.

Kto może wykonać mezoterapię?


Mezoterapia jest skierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Nie ma właściwie określonego wieku jej przeprowadzania. Osoby 20- czy 30-letnie mogą zdecydować się na wykonanie zabiegu profilaktycznie, zanim jeszcze zauważą jakiekolwiek symptomy starzenia się. Osoby nieco starsze, np. 40- czy 50-latkowie mogą jak najbardziej skorzystać z mezoterapii, by uelastycznić skórę, poprawić kontur twarzy i zmniejszyć widoczność zmarszczek, zapobiegając powstawaniu kolejnych.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii?


Mimo, iż mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, istnieje kilka przeciwwskazań do jej stosowania. Należy do nich m.in. ciąża, alergia czy opryszczka, a także choroby nowotworowe. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby ze stanami zapalnymi skóry, cukrzycą czy osoby posiadające skórę naczynkową, źle znoszącą iniekcje. Przeciwwskazaniem do stosowania mezoterapii jest także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Jak przebiega zabieg mezoterapii?


Mezoterapia polega na podaniu substancji czynnych w skórę przy użyciu igły bądź metody elektroporacji. W pierwszym przypadku mówimy o mezoterapii igłowej, w drugiej- o mezoterapii bezigłowej. Najczęściej zaleca się powtórzenie zabiegu w seriach 3 do 7 zabiegów. Efekty są widoczne już po pierwszym zastosowaniu, a utrzymują się one nawet przez całe lata.