• Wtorek, 27 września 2022

Intensywna pielęgnacja skóry po 50 roku życia!Skóra po przekroczeniu 50 roku życia jest szczególnie wymagająca. Musimy poświęcić jej zdecydowanie więcej czasu i uwagi. Przede wszystkim staje się dużo bardziej cienka, a co za tym idzie, delikatna. Następuje stopniowy proces jej wiotczenia. Ponieważ gruczoły łojowe nie pracują już tak sprawnie, jak wcześniej, dochodzi do jej wysuszania. Widocznymi objawami starzenia skóry są również pojawiające się przebarwienia. Osłabienie włókien elastynowych i kolagenowych prowadzi z kolei do powstawania kurzych łapek w okolicy oczu, bruzd nosowo-wargowych oraz zmarszczek na czole. Wiotczeniu ulega również skóra szyi i podbródka, co przyczynia się do zmiany owalu twarzy. Właściwa i systematyczna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami może jednak zdziałać naprawdę wiele.

Dbając o dobrą kondycję skóry powinnyśmy oczywiście dobrać odpowiednie kremy na dzień, na noc i pod oczy. Warto również korzystać z preparatów bardziej skoncentrowanych, które posiadają w swoim składzie substancje aktywne o dużym stężeniu. Mogą to być przeciwzmarszczkowe, dotleniające, liftingujące ampułki lub serum. Można również pomyśleć o skutecznej maseczce przeciwzmarszczkowej.

Dermomaska przeciwzmarszczkowa Eris Clinic Way – Lifting Peptydowy

Maseczka Lifting Peptydowy firmy Eris to doskonała propozycja dla kobiet około 50 roku życia. Za sprawą bio-lipopeptydu, czyli – synergiczne połączonego peptydu i ceramidu preparat posiada silne działanie przeciwzmarszczkowe. Przede wszystkim wzmacnia struktury białkowo-lipidowe odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej spoistości komórek skóry. W efekcie skóra staje się bardziej sprężysta, a owal twarzy ulega poprawie.

Do produkcji maseczki wykorzystano biologiczny czynnik lipidowy nowej generacji – ekstrakt z algi Laminaria. Laminaria obfituje w białka takie,  jak prolina, glicyna i lizyna. Sprzyjają one regeneracji naskórka i skutecznie chronią hydrolipidowy film. Wraz z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, witaminą E i beta-karotenem stanowią doskonałe wsparcie procesu syntezy kolagenu i sprzyjają poprawieniu elastyczności naskórka. Laminaria zawiera również witaminy A, C, E oraz z grupy B. Dzięki  temu chroni przed wolnymi rodnikami oraz posiada właściwości przeciwzapalne.

Jak we wszystkich kosmetykach z serii Clinic Way, w maseczce Lifting Peptydowy został wykorzystany innowacyjny reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS, który przyczynia się do zahamowania procesu starzenia skóry poprzez silną i długotrwałą stymulacje procesów regeneracji. Aqua Calcis, czyli farmakopealna woda wapienna, zawarta w produkcie posiada silne właściwości aseptyczne. Cudownie koi skórę oraz łagodzi wszelkie podrażnienia.