• Środa, 6 grudnia 2023

Ochrona skóry przed słońcemCiepłe słoneczne dni zachęcają do opalania. Bardzo często korzystamy więc z kąpieli słonecznych zapominając zupełnie o tym, jak negatywny wpływ na kondycję naszej skóry wywierają promienie słoneczne. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce jest bardzo szkodliwa, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest ona w odpowiedni sposób chroniona.

Szkody wyrządzane przez słońce

Przewlekłe oddziaływanie promieni słonecznych przynosi efekt w postaci pogrubienia skóry. Skóra w widoczny sposób traci swoją elastyczność. Staje się również bardzo szorstka. Opalając się zbyt długo i zbyt często musimy też liczyć się z powstawaniem głębokich zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych. Nie unikniemy również różnego rodzaju przebarwień skóry i nieestetycznie wyglądających plam. Skóra poddana promieniowaniu ultra fioletowemu narażona jest na powstawanie piegów, plam soczewicowatych, rogowacenia słonecznego, a nawet  nowotworów skóry. Te ostatnie wcale nie są skrajnym przypadkiem.

Mówiąc o promieniowaniu ultrafioltowym możemy mieć na myśli promieniowanie dwojakiego typu. Promieniowanie UVA docierając do wnętrza skóry uszkadza włókna kolagenu i elastyny. Wywołuje tym samym nieodwracalne straty takie, jak photoaging, czyli starzenie się skóry. Promienie UVB z kolei posiada silne właściwości przyczyniające się do powstania rumienia. W przeciwieństwie do promieniowania UVA działa bardziej na powierzchni skóry. Jego rezultatem jest zwiększona synteza barwnika skóry, a co za tym idzie, oparzenia słoneczne. Długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie UVB działa rakotwórczo.

Ochrona skóry szczególnie wrażliwej

Skóra bardzo wrażliwa, a w szczególności skóra alergiczna, z zaburzeniami pigmentacji takimi, jak bielactwo oraz przebarwienia skóry, bliznami i znamionami wymaga wyjątkowej ochrony przeciwsłonecznej. W takim przypadku sprawdzi się produkt firmy Iwostin – emulsja ochronna Solecrin SPF 50+. Kompleks filtrów organicznych z filtrem mineralnym chroni skórę zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB.

Preparat stanowi najlepsze zabezpieczenie DNA komórek skóry przed uszkodzeniami. Dzięki niemu zostaje wzmocniony naturalny system ochrony przeciwsłonecznej. Emulsja została bowiem wzbogacona o innowacyjny, immunologiczny filtr Antileukine 6. Skóra jest chroniona nie tylko od zewnątrz, ale również wewnątrz.

Produkt firmy Iwostin stanowi barierę dla wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie skóry. Ma bowiem w swoim składzie witaminę  E, która jest doskonałym antyutleniaczem i charakteryzuje się dobroczynnym wpływem na stan naszej cery. Ma działanie fotoprotekcyjne i przeciwzapalne. Przyczynia się do regeneracji bariery lipidowej skóry. Stosując Iwostin Solercin ograniczamy ryzyko wystąpienia fotodermatoz, między innymi wyprysków słonecznych czy odczynów fotoalergicznych. W kremie znajduje się filtr mineralny (dwutlenek tytanu), który pokrywa specjalna otoczka hydrofobowa. Dzięki temu preparat jest odporny na wodę i pot. Niezwykle istotny jest fakt, że można go stosować już od szóstego miesiąca życia, chroniąc w ten sposób niezwykle wrażliwą skórę dzieci i niemowląt.