• Piątek, 19 kwietnia 2024

Zadbana skóra w czasie zimyZima to ogromne wyzwanie dla naszej skóry. Delikatna warstwa naskórka przeżywać może wówczas prawdziwe męki. Skóra wysycha, łuszczy się, pojawiają się zaczerwienienia i pieczenie. Wiatr i niskie temperatury, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, wyjątkowo mocne działanie promieni słonecznych, które mogą opalać nas dużo szybciej, niż letnie słońce… wszystko to sprawia, że płaszcz lipidowy znacznie się osłabia.

Warstwa lipidowa skóry

Płaszcz hydrolipidowy to wierzchnia warstwa naskórka zbudowana z wody oraz lipidów. Z jednej strony zapobiega ona przenikaniu bakterii do organizmu, z drugiej zaś chroni organizm przed nadmierną ucieczką wody. Jej zadaniem jest również zabezpieczenie skóry przed działaniem różnego typu czynników zewnętrznych takich, jak zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie ultrafioletowe, wysokie lub niskie temperatury oraz ich wahania, wiatr czy suche powietrze. Płaszcz hydrolipidowy bez wahania można go określić mianem naszej tarczy obronnej.

Woda oraz lipidy wytwarzają na powierzchni naskórka tzw. barierę okluzyjną, zapobiegającą parowaniu wody. Jest to niesłychanie ważne dla naszej skóry. Prawidłowo nawilżony naskórek może produkować nowe komórki. Korneocyty, czyli martwe komórki naskórka sprawniej uwalniają miejsce dla swoich następczyń, które  z wnętrza naskórka podążają w kierunku powierzchni skóry. Dobrze nawilżona skóra nie tylko lepiej funkcjonuje, ale również wygląda zdrowiej i piękniej.

Jak zadbać o skórę zimą. Krem ochronny z lipidami na zimę SPF15 firmy Iwostin.

W pielęgnacji cery zimą mogą pomóc oczywiście odpowiednie kosmetyki. Pamiętajmy, że nasze działania pielęgnacyjne będą skuteczne tylko wówczas, gdy wybierzemy produkty kosmetyczne tworzące na powierzchni naskórka barierę okluzyjną, czyli pokrywające skórę warstwą zapobiegającą parowaniu wody z jej powierzchni oraz pozwalające na długotrwałą, skuteczną regenerację bariery lipidowej i stałe utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia skóry.

Doskonale sprawdzi się krem ochronny z lipidami na zimę SPF15 firmy Iwostin. Jego podstawową zaletą jest fakt, że odżywia oraz uzupełnia ceramidy i inne lipidy w skórze, w tym również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Film lipidowy pozostawiany na skórze stanowi najlepszą barierę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich, jak mróz, wiatr oraz promieniowanie UVA i UVB. Preparat spełnia bardzo dobrze funkcję natłuszczającą i regenerującą, przywracając skórze naturalną funkcję ochronną. Jego zadaniem jest również zlikwidowanie skutków przesuszenia skóry. Dzięki temu, że dostarcza skórze substancji wiążących w niej wodę, ochronny krem Iwostin wywiązuje się z tego zadania bardzo dobrze. Jego regularne stosowanie w widoczny sposób poprawia elastyczność skóry oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, które w trakcie zimy potrafią być naszą prawdziwą zmorą.  

Firma Iwostin przygotowała dla swoich klientów zestaw składający się z kremu ochronnego z lipidami oraz balsamu do ust SPF20. Skóra ust jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Mocno odczuwa niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawilżanie i ochrona ust zimą jest więc szczególnie ważna. Stosując balsam firmy Iwostin możemy szybko i skutecznie pozbyć się efektu suchych, spękanych i spierzchniętych ust.