• Środa, 6 grudnia 2023

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące PDo przywędrowały do nas z Korei Południowej. Dzisiaj są chętnie wykorzystywane w wielu krajach na całym świecie. Są to nici wykonane z polidioksanonu, wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegu liftingu chirurgicznego. Celem tego zabiegu jest bezpieczne i efektywne napięcie skóry, poprawa jej gęstości i elastyczności.

Jak przebiega zabieg liftingu przy użyciu nici?


Zabieg liftingu nićmi PDO polega na wprowadzeniu ich pod powierzchnię skóry tak, by mogły ją podnieść. Zniwelowane zostają efekty opadania skóry, a twarz wygląda młodziej. Nici PDO uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne, a skóra staje się bardziej jędrna. Nici PDO są wykonane z materiałów wchłanianych przez ciało, dzięki czemu nie muszą być wyjmowane. Po około 8 miesiącach ulegają zupełnemu rozpuszczeniu się, a efekt ich działania jest widoczny przez 2 lata. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Czy zabieg liftingu nićmi jest bezpieczny?


Mimo wielu mitów krążących wokół nici liftingujących, warto pamiętać, że zabieg jest w pełni bezpieczny. Do tego nie należy obawiać się bólu. Podczas wykonywania zabiegu nie jest stosowane żadne znieczulenie, bo nie jest ono konieczne, chyba, że pacjent życzy sobie inaczej. Powszechnym mitem, stwierdzenie, że wprowadzenie nici pod skórę wiąże się z nacięciami. Nic bardziej mylnego. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę bardzo cienkiej igiełki z nałożoną nicią. Jeżeli zabieg wykonuje doświadczony i wprawny lekarz, na skórze nie pozostają żadne ślady ani siniaki, a jeżeli nawet się zdarzą, to są naprawdę nieznaczne i szybko znikają.

Czy warto zastosować nici liftingujące?


Zastosowanie nici PDO, jak każda dziedzina medycyny estetycznej, jest dość kontrowersyjna, jest dość kontrowersyjne, a z drugiej strony chętnie stosowane na całym świecie. Niewątpliwie, przynosi szybko widoczne efekty, które utrzymują się przez długi czas, są więc w pełni skuteczne i efektywne. Jeżeli chcesz poprawić napięcie starzejącej się skóry, lifting nićmi PDO jest tym, czego szukasz.