• Piątek, 19 kwietnia 2024

Od czego zależy kondycja włosów skóy i paznokci?Na kondycję naszych włosów, skóry oraz paznokci ma wpływ przede wszystkim to, co dzieje się w naszym organizmie. Przekonanie, że wygląd odzwierciedla stan naszego zdrowia jest ze wszech miar słuszne. Najlepszym sposobem na poprawę wyglądu jest zawsze rozsądna, zrównoważona dieta. Witaminy na włosy i paznokcie to podstawa. W tym, jakie składniki odżywcze są dostarczamy do naszego organizmu tkwi sekret promiennej cery, lśniących włosów i zdrowych paznokci. Jeżeli cera staje się ziemista, wysuszona, włosy zaczynają wypadać, a paznokcie łamią się oznacza to, że w naszej diecie brakuje określonych składników odżywczych, witamin i minerałów. Możemy je dostarczyć wraz z jedzeniem albo wspomóc się gotowymi preparatami mineralno-witaminowymi.

Keratyna i kolagen. Słowa klucze w walce o piękną cerę, włosy i paznokcie.

Keratyna jest białkiem, z którego zbudowana jest skóra, włosy i paznokcie. Jego niedobór może przyczyniać się do uszkodzeń naskórka, łamania się włosów czy pękanie płytek paznokci. Keratyna jest głównym składnikiem naskórka. Białko to powstaje w drodze rogowacenia naskórka, które określane jest również mianem keratynizacji. Keratynizacja jest zupełnie naturalnym procesem, jednak w przypadku, gdy przebiega ona nieprawidłowo, może dochodzić do różnego rodzaju chorób skóry.

Kreatyna to również podstawowy budulec łodygi włosa. Połączone poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi włókna keratyny odpowiadają za elastyczność oraz sprężystość włosów. Białko to znajduje się także w zewnętrznej osłonie włosa. Dzięki temu włosy są lśniące i mają zdrowy wygląd. Rezultatem niedoborów keratyny może być np. otwieranie się łusek włosa lub rozdwajanie końcówek.

Jako główny składnik paznokci – keratyna sprawia, że są one odpowiednio twarde, mocne i przede wszystkim odporne na uszkodzenia zewnętrzne. Naturalną konsekwencją braku keratyny jest chociażby rozdwajanie się paznokci.

Kolagen to również białko złożone z aminokwasów. Warto podkreślić, że kolagen bierze udział w funkcjach życiowych prawie wszystkich elementów naszego organizmu. Dzięki niemu sprawnie funkcjonują zarówno poszczególne układy, narządy, jak i tkanki. Kolagen przyczynia się do ciągłej odnowy komórek skóry i sprawia, że jest ona sprężysta, jędrna i odpowiednio nawilżona. Niedobór kolagenu powoduje zmarszczki, przebarwienia skóry, cellulitis, suchość skóry oraz matowienie włosów i paznokci.

Nic więc dziwnego, że preparaty, które mają poprawić wygląd naszej cery, włosów i paznokci oparte są na wsparciu budowy keratyny i kolagenu w organizmie. Przykładem może być zaawansowana formuła odżywcza Włosy, Skóra, Paznokcie od firmy Solgar.

Solgar Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie

Ten suplement diety dostarcza organizmowi  wszelkich składników wspierających budowę keratyny i kolagenu. Jest to przede wszystkim organiczna postać siarki MSM pozyskiwana z sosny. Naturalnie występujący związek siarki jest głównym składnikiem kolagenu. Siarka pomaga zapobiegać stanom zapalnym oraz wspomaga odtwarzanie tkanki łącznej. Kolejny składnik preparatu to krzem z najlepszego możliwego źródła, czyli alg oceanicznych. Krzem odpowiada za kondycję włosów i paznokci oraz przyspiesza regenerację naskórka, gdyż bierze udział w syntezie kolagenu. Organiczny cytrynian jest źródłem cynku zawartego w suplemencie. Ten „minerał piękna” ma ogromny ma on wpływ na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Produkt jest również bogaty w łatwo przyswajalną miedź, która decyduje o pigmentacji i sprężystości skóry, witaminę C w naturalnej postaci oraz aminokwasy – lizynę i prolinę.