• Piątek, 19 kwietnia 2024

Skuteczność peelingu cukrowegoZłuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka to bardzo istotny element pielęgnacji skóry. Doskonałe właściwości złuszczające posiada peeling cukrowy. Masę potrzebną do takiego peelingu łatwo stworzymy sami w domu, ale możemy skorzystać również z usług kosmetyczki albo zdecydować się na profesjonalny kosmetyk. Peelingowanie nie tylko wygładzi i oczyści naszą skórę, ale również zmniejszy widoczność niedoskonałości pojawiających się na jej powierzchni.

Zalety peelingu cukrowego

Regularne stosowanie peelingu cukrowego może przynieść wiele korzyści. Na pewno pozwala uniknąć bardzo nieprzyjemnego efektu depilacji, jakim jest wrastanie włosków. Kryształki cukru skutecznie usuwają martwe komórki, pobudzając produkcję nowych. Są bowiem dosyć ostre. Nie musimy jednak obawiać się podrażnień. Nawet jeżeli posiadamy delikatną, wrażliwą skórę podatną na alergię, możemy wykonanać zabieg peelingujący. Cukier w połączeniu z innymi składnikami peelingu działa delikatnie i nie podrażnia.

Cukier ma wiele dobroczynnych właściwości, o których warto pamiętać. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że był on w czasie II wojny światowej stosowany jako środek gojący rany. Posiada bowiem działanie antybakteryjne, skutecznie zapobiegając infekcjom skóry.

Peeling cukrowy działa na skórę odżywczo. Chroni także przed nadmiernym wysuszaniem naskórka. Dodatkowe składniki takie, jak oliwa, czy witaminy A i E efektywnie nawilżają skórę. Po wykonaniu takiego peelingu możemy się naprawdę długo cieszyć gładką skórą. Nie ma nawet konieczności stosowania balsamu bezpośrednio po zabiegu

Krystaliczny peeling cukrowy do ciała Eris Body Art

Wybierając gotowe preparaty zwracajmy uwagę na to, aby przynosiły nam one maksimum korzyści, czyli gwarantowały poprawę kolorytu skóry, wygładzały i zmiękczały, nawilżały oraz poprawiały mikrokrążenie. Przykładem takiego produktu jest krystaliczny peeling cukrowy do ciała Eris Body Art.

Ten wyjątkowo skuteczny peeling pozwala nam w domowym zaciszu wykonać bardzo dynamiczny zabieg wygładzający. Zawarte w nim kryształki cukru intensywnie złuszczają martwy naskórek, by następnie zmniejszając się idealnie wygładzić wszystkie mniejsze niedoskonałości. Witamina E oraz podwójna dawka witaminy C pobudzają mikrokrążenie. Dzięki zabiegowi nawet bardzo zmęczona i poszarzała skóra nabiera wyjątkowego blasku.

Peeling Eris Body Art. nie zawiera wody oraz substancji spieniających. Natomiast w jego składzie znajduje się olej mineralny, który nawilża nawet wyjątkowo przesuszoną oraz atopową skórę. Dzięki zawartości aromatycznego olejka Lemongrass preparat bardzo przyjemnie orzeźwia ciało i działa na zmysły.