• Piątek, 19 kwietnia 2024

Wymierzamy wojnę zmarszczkom!Zmarszczki to główne objawy starzenia. Boimy się ich. Kiedy się pojawiają często wpadamy w czarną rozpacz. Są bowiem najbardziej widocznym symbolem upływającego czasu. Okazuje się, że pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się nawet około 25 roku życia. Jak skutecznie im przeciwdziałać i jak walczyć z tymi, które są już na naszej skórze obecne?

Co się dzieje z naszą cerą w wieku 30 lat?

W wieku około 30 lat nasza skóra ma się jeszcze całkiem nieźle. Oczywiście wszystko zależy od trybu życia, naszej diety oraz rozmaitych czynników zewnętrznych. Na pewno możemy zauważyć spadek napięcia skóry. Staje się ona mniej elastyczna. Dochodzi bowiem do stopniowego zmniejszania ilości wytwarzanej elastyny i kolagenu. Gruczoły łojowe również zaczynają działać na mniejszych obrotach. W efekcie nasza skóra nie jest już tak dobrze natłuszczona. Ochronnego sebum jest coraz mniej. W tym wieku z reguły mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne. Są one płytkie, jednak zauważalne. To efekt mimiki twarzy. Powstają najczęściej w okolicy oczu, ponieważ skóra jest tam najcieńsza, a w wyniku braku gruczołów łojowych nie jest tak natłuszczona, jak reszta twarzy. Kolejne zmarszczki możemy zauważyć w okolicy ust oraz na czole. Oczywiście „magiczna 30” jest datą umowną, jeżeli chodzi o pojawienie się zmarszczek.

Po 30 roku życia z pewnością warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe  przeznaczone na dzień lub na noc. Dodatkowo możemy wspomóc naszą skórę korzystając z bardziej skondensowanych kosmetyków typu serum. Stosujemy je codziennie, nakładając pod krem pielęgnacyjny, którego używamy lub traktujemy jako okresową kurację.

Dermoserum przeciwzmarszczkowe Eris Clinic Way Hialuronowe Wygładzenie

Preparat jest mocno skoncentrowany. Stężenie substancji hamujących procesy starzenia skóry jest w nim naprawdę duże. Dzięki temu rezultaty jego działania są nie tylko szybkie i optymalne, ale również wydłużone w czasie. Serum stanowi nieocenioną pomoc w redukcji zmarszczek ekspresyjnych oraz elastotycznych.

Witamina C, którą bez wahania można nazwać witaminą  młodości  została tutaj skoncentrowana w potrójnym kompleksie. Jako przeciwutleniacz hamuje działanie wolnych rodników, czyli głównych winowajców starzenia się skóry. W naturalny sposób wspomaga produkcję kolagenu, a więc poprawia jędrność i elastyczność skóry. Dzięki niej skóra odzyskuje blask, jest bardziej napięta, nawilżona i wygładzona. Dodatkowo witamina C posiada zdolność rozjaśniania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry.

Kolejny składnik serum hialuronian z jednej strony intensywnie nawilża skórę, z drugiej zaś chroni ją przed utratą wody. Doskonale wpływa na regenerację tzw. płaszcza hydrolipidowego, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Unikalne rozwiązanie w postaci reaktywatora odnowy skóry FGF1 LMS ogranicza proces starzenia skóry i wpływa na jej silną i długotrwałą regenerację.  Natomiast Aqua Calcis, czyli  farmakopealna woda wapienna koi i łagodzi podrażnienia.