• Piątek, 19 kwietnia 2024

Drużyna marzeń – zestaw Eris Clinic Way 2Cera po czterdziestym roku życia wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Skóra traci bowiem swą jędrność i sprężystość, a zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Procesy regeneracyjne spowalniają się, a odpowiedzialne za kondycję skóry kolagen i elastyna są coraz słabsze. Efektem może być cienka i zmęczona skóra. Organizm wytwarza mniej naturalnego sebum, dochodzi więc do mocnego wysuszania i wiotczenia cery. Za wszystko odpowiadają oczywiście hormony, głównie estrogen, a  właściwie jego zmniejszona produkcja. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz ich systematyczne stosowanie. Doskonałą propozycją jest zapewniający kompleksową ochronę i pielęgnację zestaw kosmetyków od Dr Ireny Eris Clinic Way 2. Oto produkty wchodzące w skład zestawu:

Krem Przeciwzmarszczkowy na Dzień SPF 20 Rewitalizacja Retinoidalna 40+

Preparat pozwala na zniwelowane istniejących zmarszczek oraz zapobieganie procesom, które je powodują. Walczy więc nie tylko z samym problemem, ale również jego źródłem. Wyposażony został w reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS z technologią transportu dermalnego Lipo-Sphere. Brzmi nieco skomplikowanie? Jednak działa. To innowacyjne rozwiązanie polega na wyhamowaniu procesu starzenia skóry poprzez uruchomienie silnej i długotrwałej reaktywacji procesów odnowy na trzech poziomach:

– pobudzenie i przedłużenie aktywności najważniejszych komórek skóry właściwej – fibroblastów,

– wzrost produkcji substancji tworzących strukturę skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,

– reaktywację funkcji skóry i jej odmłodzenie poprzez redukcję i wygładzenie istniejących zmarszczek, poprawę elastyczności i zapewnienie właściwego poziomu nawilżenia.

Zawarty w preparacie retinoid bardzo korzystnie wpływa na remodulację włókien kolagenowych. Dzięki niemu następuje eliminacja włókien uszkodzonych i wzrost ilości nowych włókien kolagenowych. Rolę kojącą i łagodząca podrażnienia pełni w kremie Aqua Calcis, czyli farmakopealna woda wapienna, znana ze swych właściwości aseptycznych.

Krem Przeciwzmarszczkowy na Noc Rewitalizacja Retinoidalna 40+

Jego działanie oparte jest na wykorzystaniu reaktywatora odnowy skóry FGF1 LMS zawartego również w kremie na dzień. Retinoid Complex  pozwala na regulację procesów metabolicznych w komórkach. Efektem jest zlikwidowanie uszkodzeń skóry spowodowanych promieniowaniem ultrafioletowym. Retinoid ma również właściwości pobudzające procesy odnowy naskórka oraz monogenezy, czyli powstania melenin odpowiedzialnych za barwę skóry. Stosowanie kremu przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry, a co za tym idzie, wygładzenia zmarszczek. Poprawie ulega również koloryt skóry oraz jej funkcje ochronne. Krem zawiera także Aqua Calcis.

Krem Przeciwzmarszczkowy pod Oczy na Dzień i/lub na Noc Hialuronowe Wygładzenie 30+ i 40+

Dzięki temu, że w swoim składzie posiada hialuronian, skutecznie ogranicza parowanie wody ze skóry i zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Wrażliwa skóra okolic oczy właśnie tego najbardziej potrzebuje. Proteiny roślinne z kolei odpowiadają za poprawę mikrokrążenia. Można więc z ulgą pozbyć się nieestetycznych sińców i worków pod oczami. Jak wszystkie preparaty z tej serii, również krem pod oczy wykorzystuje rewolucyjny reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS oraz zawiera Aqua Calcis.