• Środa, 6 grudnia 2023

Iwostin Sensitia – żel do mycia hipoalergiczny. Codzienna pielęgnacja twarzy i ciałaJakie cechy powinien posiadać żel przeznaczony do codziennego mycia twarzy i ciała? Wiele osób za najważniejszą właściwość tego typu kosmetyku uzna zapewne skuteczne oczyszczanie. Jednak dla posiadaczek skóry wrażliwej, podrażnionej, suchej lub atopowej równie istotna będzie jego delikatność oraz naturalny skład.

Żel pod prysznic do skóry atopowej

Skład kosmetyków hipoalergicznych komponowany jest w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych oraz występowanie różnego rodzaju podrażnień. To doskonała odpowiedź na potrzeby osób posiadających delikatną skórę skłonną zarówno do alergii, jak i podrażnień. Przy produkcji preparatów hipoalergicznych brana jest pod uwagę nie tylko skuteczność substancji, które zostały wykorzystane, ale również bezpieczeństwo ich stosowania. Przedrostek „hipo” oznacza nic innego, jak „mniej”. Kosmetyki hipoalergiczne, to w najprostszym tłumaczeniu takie, które powodują mniej alergii.  Jednak „hipo” w tym przypadku można odnieść również do składu produktów.  Preparaty hipoalergiczne nie zawierają barwników, ani substancji drażniących. Jeżeli posiadają w swoim składzie substancje zapachowe, to jedynie te, najbardziej delikatne. Aby dobrze spełniały swoją rolę produkuje się je z zachowaniem najwyższych norm jakościowych. Potwierdzeniem ich bezpieczeństwa są natomiast testy przeprowadzane na skórze wrażliwej oraz alergicznej.

Żel Sensitia Iwostin. Delikatny, skuteczny, bezpieczny.

Żel firmy Iwostin przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry twarzy i ciała, w szczególności zaś skóry delikatnej, podrażnionej, suchej i atopowej to doskonały przykład skutecznego środka myjącego, który jednocześnie spełnia wszelkie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Żel nie posiada w swoim składzie mydła. Nie zawiera również barwników, a użyta do jego produkcji kompozycja zapachowa została przebadana pod kątem hipoalergiczności. Preparat pozwala utrzymać naturalne pH skóry, nie naruszając jej bariery hydrolipidowej. Patrząc na jego skład, możemy być pewni, że żel będzie odpowiedni nawet dla bardzo delikatnej i wymagającej ochrony skóry.

Aktywna substancja soothex pochodząca z ekstraktu z Boswelia serrata została wykorzystana nieprzypadkowo. Boswellia serrata, czyli kadzidłowiec, jest naturalnym ziołem pochodzącym z Indii. Preparaty oparte na ekstrakcie z tej rośliny wykazują silne właściwości przeciwzapalne. Ekstrakt z kadzidłowca stosowany jest leczniczo przy stanach zapalnych skóry. Ściąga skórę i pielęgnuje ją. Jest przy tym aseptyczny.

Alantoina oraz aloes działają łagodząco i ściągająco, przyśpieszając regenerację skóry. Natomiast proteiny jedwabiu mają wyjątkową zdolność zatrzymywania wody w naskórku. Sprawiają więc, że skóra jest odpowiednio nawilżona, a co za tym idzie, wygląda pięknie i zdrowo. Nawet bardzo częste używanie kosmetyku firmy Iwostin nie powoduje wysuszenia i nie podrażnia skóry. Wręcz przeciwnie, przywraca jej gładkość i miękkość.